Konkurs "Młodzieżowy Burmistrz Zatora"

29 maja uczniowie naszej szkoły rywalizowali z innymi uczniami ze szkół naszej gminy w konkursie o tytuł Młodzieżowego Burmistrza Zatora .
Drużyna wystąpiła  w składzie : Sandra Wojtas kl.8 - kandydat na Młodzieżowego Burmistrza, osoby wspierające : Olga Urbanek kl.8 , Aleksandra  Bałuch kl.6, Oliwier Brańka kl.6 . Nasi uczniowie zajęli doskonałe  II miejsce !!!
W trakcie konkursu uczniowie musieli wykazać się wiedzą ogólną na temat naszej gminy , regionu, Polski oraz świata. Jedną  z konkurencji była prezentacja artystyczna. Naszą szkołę w tej dziedzinie reprezentowała uczennica kl. 6 Aleksandra Bałuch, która przepięknie wykonała piosenkę "To mój czas" . 
Serdecznie gratulujemy naszej wspaniałej drużynie tak wysokiego miejsca.  Jesteśmy z Was dumni !!!

Wyślij pączka do Afryki

Akcja charytatywna ,,Wyślij pączka do Afryki" prowadzona przez Fundację Kapucyni i Misje, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom w Afryce. Tym razem projekty są związane z nauczaniem dzieci, co w Afryce wiąże się nierozerwalnie z dożywianiem.  W tym roku SK PCK kolejny raz włączyło się w tę akcję organizując charytatywny kiermasz z ciastami i ciastkami. Dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

SPEKTAKL "ZEMSTA"

 

14 marca uczniowie klasy VI i VIII wraz z wychowawcami wybrali się do Oświęcimskiego Ośrodka Kultury, w którym obejrzeli spektakl pt. ,,Zemsta” według sztuki Aleksandra Fredry. Perypetie Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka oraz Klary, Wacława i Papkina przybliżyli uczniom aktorzy Teatru Cracovia, który dla młodych widzów przygotował również wiele innych przedstawień opartych na szkolnych lekturach. Kostiumy aktorów zachwyciły wykonaniem i przeniosły widzów w świat Fredry, podobnie jak rekwizyty z epoki oraz scenografia. Komedia podobała się widzom, uśmiech często pojawiał się na twarzach uczniów, którzy przy okazji przypomnieli sobie obowiązkową lekturę.

CYRK "SZOK" Z UKRAINY

5 marca gościliśmy w szkole Cyrk „Szok” z Ukrainy. Na początku wystąpił ogromny, dmuchany słoń, który rozbawił dzieci. Potrafił on nie tylko zgrabnie skakać przez obręcze, ale nawet żonglować i tańczyć. W dalszej części podziwialiśmy akrobacje gołąbków. Wiele radości wzbudziło wyciąganie przez dzieci barwnych apaszek ze zwiniętego w rożek pomarańczowego kartonu. Kolejnym punktem widowiska był występ dmuchanego Supermena. Był tak silny, że potrafił unieść się i utrzymać przez dłuższy czas na jednej ręce. Najwięcej jednak uśmiechu na twarzy wywołały pieski. Pani „treserka” nagradzała je łakociami, a one przechadzały się w rytm muzyki i wdzięcznie pokonywały przygotowane na scenie przeszkody. Artyści bardzo szybko nawiązali kontakt z widownią, którą angażowali do swoich pokazów. Dzieci i nauczyciele chętnie odpowiadały na ich zaproszenie, chcąc sprawdzić swoje umiejętności i talenty cyrkowe. Widowisko dostarczyło miłych wrażeń i przeżyć.

 

WIZYTA W TEATRZE BANIALUKA

 

28 lutego uczniowie klasy VI i VIII pojechali do Teatru Banialuka w Bielsku-Białej na spektakl pod tytułem „Ballady i Romanse”. Była to adaptacja utworów Adama Mickiewicza, mistrza polskiego romantyzmu. Świetna gra aktorów, dynamiczne zwroty wydarzeń i bardzo pomysłowe wykorzystanie elementów scenografii wspaniale oddały atmosferę i cechy polskiego romantyzmu, tajemniczość słowiańskich wierzeń i piękno twórczości narodowego wieszcza.